Haber

Nirvana Gran Fondo Dünya Serisi Tanıtıldı

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Nirvana Gran Fondo Dünya Serisi” tanıtıldı.

Kundu Turizm Merkezi’ndeki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına Antalya Valisi Hulusi Şahin, Gençlik ve Turizm Bakanı katıldı. Sporİl Müdürü Yavuz Gürhan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu, Nirvana Hotels Kıdemli Müdürü Korhan Alşan, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol ve Gudrun Teloeken, Organizasyon Komitesi Lideri Hakan Bayraktar, Antalya Tanıtma Vakfı Lideri Yeliz Gül Ege, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Lideri İdris Taş da katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Vali Şahin, bisiklet turizminin Antalya için değerli olduğunu söyledi.

Antalya turizminin her geçen gün ivme kazanarak zirveye tırmandığını belirten Şahin, Türk turizminin Kovid-19 salgını sürecinde başarılı bir sınavdan geçtiğini kaydetti.

Turizmde rekor yılı ilan edilen 2019 yılı rakamlarına ulaşacaklarını belirten Şahin, “Turizmi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Bu anlamda Belek bölgesi başarılı çalışmalar yapıyor. Turizmi yaygınlaştırmak çok anlamlı. Sezonu spor ve kongre turizmiyle 12 aya çıkaracağız.” söz konusu.

Nirvana Hotels ana sponsorluğunda, bisiklet turizmi temasıyla 16-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışa 36 ülkeden 1.500 sporcunun katılması bekleniyor.

Nirvana Gran Fondo Dünya Serisi, 98 kilometre uzunluğunda parkur, 66 kilometre kısa parkur, 20 kilometre zamana karşı parkurun yanı sıra 66 kilometrelik para bisiklet parkurundan oluşuyor.

haberkusadasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu