Haber

Tepki verdi: Naci Görür, Lütfü Savaş’ın Depremle İlgili Sözlerine Dikkat Çekerek Ayaklandı!

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın sosyal medya hesabındaki sözlerine dikkat çeken Naci Görür, tepkiler gelince isyan etti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde binlerce vatandaşını kaybeden Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Depremin ele alındığı programda Savaş, “2013’ten beri kentsel dönüşüm yapalım diyorum, 9 yıldır CHP’li belediye başkanıyım, çivi çakmama izin vermediler. Hangimiz olursak olalım. Hesap sorulacak, suçluysak istifa edeceğiz. Bakanlık kentsel dönüşüm için yazdığımız mektuba cevap vermedi. 2015′ Size yazdığımız mektuba cevap vermedi” dedi.

Deprem Bilimcisi Prof. Dr. Naci Görür, Lütfü Savaş’ın açıklamalarına sessiz kalmadı ve Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Görer, “Şu anda Halk TV’de Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, deprem öncesi Hatay’da şehri güçlendirmek için birçok hamle yaptıklarını, gerekli desteği ve izni alamadıkları için başlayamadıklarını anlatıyor. Bu kadar insanı nasıl kaybettiğimizi anlıyor musunuz? Acı, çok acı.” dedi.

Bu paylaşımının ardından Lütfü Savaş’ın daha önce kentsel dönüşüm projelerine karşı çıktığı hatırlatılırken Görür’e tepki gösterildi.

Naci Görür, “Yazdıklarımı siyasi terazide tartıp tartışmayın” dedi. “Geleceği tahmin edilen depremler oldu ve bu ülkede 50 binden fazla insan öldü. Biz bu depremlerle karşılaşmayacak mıyız? Neler yaptık, neler yapmadık, kayıplar verdik diye araştırmayacak mıyız?” Şu kadarını söyleyeyim. Günümüz bilim ve teknolojisi zamanında uygulanırsa, depremin afete dönüşmesini engelleyecek ve deprem hasarını en aza indirecektir.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu